
Rendkívüli védelmi intézkedéseket rendelt el a kormány
Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy a kormány rendeletben összehangolt védelmi intézkedéseket rendelt el a rendkívüli hőség miatt. A helyi végrehajtásért a területi védelmi bizottságok felelnek, miközben a Védelmi Igazgatási Hivatal folyamatosan tájékoztatja a kabinetet az aktuális helyzetről. – írja a Pénzcentrum.
A miniszterelnök közölte, hogy a védelmi bizottságok eligazítása már megtörtént, péntek éjféltől pedig rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Arra kérte a lakosságot, hogy figyeljék a hivatalos tájékoztatásokat, és vegyék komolyan a hatóságok figyelmeztetéseit.
Kötelező intézkedések és vízszállítás az érintett térségekbe
Magyar Péter elmondta, hogy szükség esetén az önkormányzatok és egyes szervezetek számára kötelező intézkedéseket is elrendelhetnek. Hozzátette, hogy a honvédség már több millió liter ivóvizet szállít az érintett területekre.
A hétvégi tömegrendezvényeket egyelőre nem korlátozzák, ugyanakkor a rendezvényszervezőket arra kérték, hogy a gyermekprogramokat lehetőség szerint szervezzék át a nagy hőség miatt.
A cikk folytatódik, lapozz. hirdetés alatt!















