Nem a víz a legjobb! Orvos árulja el, melyik a legjobb ital a nagy kánikulában

Nyáron amikor tombol a hőség, nagyon fontos a megfelelő mennyiségű folyadékpótlás mindenki számára. Ilyenkor általában mindenki a vizet iszik, hiszen ez a legjobb szomjoltó. Azonban van egy olyan ital, amely sokkal hatékonyabban segítheti a folyadékpótlást. Emellett viszont a nagy melegben fontos odafigyelni a kiszáradás tüneteire is.

A nyári extrém meleg következtében nagy a kiszáradás veszélye, főként akkor ha hajlamosak vagyunk az izzadásra, és keveset iszunk. Viszont akkor is rosszul lehetünk, ha hosszabb ideig tartózkodunk meleg, rosszul szellőző helyiségben. A bevált szokás ilyenkor az ha a nagy melegben vizet fogyasztunk, viszont egy brit orvos szerint van, ami hatékonyabb ilyenkor a víz helyett vagy mellett.

A legjobb ital, ami nem a víz

A brit orvos elmondta, hogy a tej hidratáló hatása a víznél sokkal jobb, aminek az az oka, hogy cukrot, fehérjét, zsírt és nátriumot is tartalmaz, amelyek bizonyítottam lelassítják a folyadék kiürülését a gyomorból. Vagyis ennek köszönhetően a szervezet hosszabb ideig megtartja a vizet. Emellett még a kókuszvizet és az uborkalevet is ajánlja víz helyett fogyasztani. Valamint azt is javasolja, hogy ilyenkor a magas víztartalmú gyümölcsöket és zöldségeket fogyasszunk inkább  a hús és a szénhidrátok helyett. Amikor szomjúságot szeretnénk oltani, nem javasolt a jéghideg italok fogyasztása, hiszen az még inkább fokozza az izzadást, helyette langyos italt kortyolgatva való elfogyasztása javasolt.

A kiszáradás tünetei:

  • fokozott szomjúság,
  • a szokásosnál kevesebb vizelés,
  • szédülés,
  • bizonytalanságérzés
  • emellett a fáradtság,
  • a száj, az ajkak és a nyelv kiszáradása,
  • a beesett szem,
  • a sötét sárga vagy erős szagú vizelet.

Amennyiben ilyen tünetei vannak, azonnal üljön le és kis kortyokban kezdje el inni a folyadékot, és ne egyszerre igyon nagy mennyiséget, bármennyire is azt szeretné.

Forrás

Oszd meg a cikket

Ajánlott cikkek