A nosztalgikus éttermek kedvence: Óvári módra készült csirke

Az esetek döntő többségében és a hagyományok szerint is sertéshúsból készül az óvári szelet, azonban napjainkban szívesen készítik csirkével és pulykával is. Az óvári módra készült hússzeletek tetejére minden esetben kerül gomba, hagyma és sonka, sok-sok sajttal. Viszont én már sokszor változtatta ezen a recepten és csak gombát és hagymát dinszteltem rá. Sajt terén is változtattam már sokféle finom sajttal kipróbáltam már, és mindegyikkel működött és finom lett.

Óvári módra készült csirke

Hozzávalók:

  • 70 dkg csirkemell
  • bors
  • 80 dkg gomba
  • 1 fej hagyma
  • 1 bögre liszt
  • olaj kevés
  • 2 gerezd fokhagyma (reszelve)
  • 1 tk. kakukkfű
  • 15 dkg reszelt sajt

Elkészítés:

  1. Először mindenképpen a húst készítsük elő. Ehhez, ízlés szerinti vastagságúra szeleteljük fel, majd fűszerezzük be jól mindkét oldalát sóval és borssal és tegyük félre.
  2. Következő lépésként a  gombát tisztítsuk meg, majd daraboljuk fel kisebb méretűre.
  3. Ezt követi a hagyma a mit szintén tisztítsunk meg, majd vágjuk finom kockákra.
  4. A már előkészített hússzeleteket forgassuk meg lisztben, és forró olajon süssük mindkét oldalát nagyjából 4-5 percig.
  5. Az elősütött hússzeleteket fektessük bele egy kevés olajjal kikent hőálló edénybe.
  6. Abban a serpenyőben, amelyben a hús pirult, öntsünk még kevés olajat, majd dobjuk bele a hagymát és a gombát, majd jó alaposan pirítsuk le, közben fűszerezzük sóval, borssal, fokhagymával és kakukkfűvel.
  7. Amint ez elkészült a hússzeletek tetejére tegyünk egy- egy halmot belőle, majd a tetejét szórjuk meg reszelt sajttal.
  8. A húst ezt követően tegyük be a 180 fokosra előmelegített sütőbe, és 20-30 perc alatt süssük készre.

Jó étvágyat!

Oszd meg a cikket

Ajánlott cikkek