
Az esetek döntő többségében és a hagyományok szerint is sertéshúsból készül az óvári szelet, azonban napjainkban szívesen készítik csirkével és pulykával is. Az óvári módra készült hússzeletek tetejére minden esetben kerül gomba, hagyma és sonka, sok-sok sajttal. Viszont én már sokszor változtatta ezen a recepten és csak gombát és hagymát dinszteltem rá. Sajt terén is változtattam már sokféle finom sajttal kipróbáltam már, és mindegyikkel működött és finom lett.
Óvári módra készült csirke
Hozzávalók:
- 70 dkg csirkemell
- só
- bors
- 80 dkg gomba
- 1 fej hagyma
- 1 bögre liszt
- olaj kevés
- 2 gerezd fokhagyma (reszelve)
- 1 tk. kakukkfű
- 15 dkg reszelt sajt
Elkészítés:
- Először mindenképpen a húst készítsük elő. Ehhez, ízlés szerinti vastagságúra szeleteljük fel, majd fűszerezzük be jól mindkét oldalát sóval és borssal és tegyük félre.
- Következő lépésként a gombát tisztítsuk meg, majd daraboljuk fel kisebb méretűre.
- Ezt követi a hagyma a mit szintén tisztítsunk meg, majd vágjuk finom kockákra.
- A már előkészített hússzeleteket forgassuk meg lisztben, és forró olajon süssük mindkét oldalát nagyjából 4-5 percig.
- Az elősütött hússzeleteket fektessük bele egy kevés olajjal kikent hőálló edénybe.
- Abban a serpenyőben, amelyben a hús pirult, öntsünk még kevés olajat, majd dobjuk bele a hagymát és a gombát, majd jó alaposan pirítsuk le, közben fűszerezzük sóval, borssal, fokhagymával és kakukkfűvel.
- Amint ez elkészült a hússzeletek tetejére tegyünk egy- egy halmot belőle, majd a tetejét szórjuk meg reszelt sajttal.
- A húst ezt követően tegyük be a 180 fokosra előmelegített sütőbe, és 20-30 perc alatt süssük készre.
Jó étvágyat!















